Fill This Form To Receive Instant Help
Homework answers / question archive / Wacker Inc
Wacker Inc. sells a single product. The product sells for $30 per unit. The variable costs, including product and shipping costs, are $18 per unit. Total fixed costs for the company are $60,000. Compute the break-even point in dollars and units.
Already member? Sign In